• Woda - źródłem życia

• 22 marca 2023 r. Alan Czekirda, z grupy dzieci 6 - letnich, otrzymał nagrodę przyznaną za udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Woda - źródłem życia", którą odebrał w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. GRATULUJEMY !

• W Józefowie szach i mat

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa razem z koleżankami i kolegami ze szkół w Bukowinie i Goździe Lipińskim. Zawody dostarczyły im wiele wrażeń. Młodzi szachiści mogli się zmierzyć z uczniami innych szkół powiatu biłgorajskiego i podnieść swoją kategorię. Na szczególną uwagę zasługują sukcesy Julii Szymanik i Moniki Muszyńskiej, które w swoich kategoriach zdobyły I miejsca, natomiast Jakub Szymanik i Wiktoria Broda uzyskali III miejsca. Do zawodów przygotowywał p. Artur Kimak. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• "Przygoda z książką"

•  Innowacja pedagogiczna pt. " Przygoda z książką"  była realizowana w grupie dzieci 6-letnich od grudnia 2022 r. do marca 2023 r. Wzięli w niej udział również rodzice dzieci, którzy z zaangażowaniem prezentowali literaturę dziecięcą swoim pociechom. Przedszkolaki bardzo chętnie słuchały opowiadań i bajek oraz tworzyły do nich ilustracje, książeczki, plakaty a także uczyły się kreatywności.

• Zawodowy strzał w 10 - prezentacje szkół ponadpodstawowych

• Pierwszy Dzień Wiosny był dla naszych ósmoklasistów "strzałem w 10". Cała klasa razem z wychowawcą p. Ryszardem Baryła wybrała się do Biłgoraja na "Zawodowy strzał w 10! - wybierz swoją przyszłość", który jest cyklicznie organizowany przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Podczas tego spotkania najstarsi uczniowie szkół podstawowych mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowych. Były tam pokazy, degustacje, filmiki czy próby pracy.

• Na wagary ze strażakami

• Pierwszy Dzień Wiosny w Samorządowym Zespole Szkolnym był wyjątkowy. Uczniowie powitali tę upragnioną porę roku wraz z jednostką OSP w Biszczy I. Strażacy nie tylko pochwalili się posiadanym sprzętem, ale także udzielili praktycznych porad z zakresu bezpieczeństwa i ratownictwa medycznego. Każdy mógł sprawdzić się na przygotowanym torze przeszkód i przymierzyć strój strażacki. Dorosłym druhom dzielnie asystowali i pomagali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego każda klasa wybrała swój ulubiony kolor stroju i zostawiła plecaki i tornistry w domu, przynosząc podręczniki w byle czym. Wszystkim strażakom starszym i młodszym jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

• Dla dzieci z Kenii

• W dniach 6 – 10 marca 2023 roku w naszej szkole prowadzony był kiermasz łakoci, podczas którego udało się zebrać 1295.28 zł Kwota ta została przekazana organizatorom zbiórki charytatywnej za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Za zebrane fundusze zostanie zakupiona żywność dla dzieci z Kenii i Madagaskaru. Dziękujemy naszym wolontariuszom, którzy przygotowywali przekąski i z zaangażowaniem pracowali przy kiermaszu. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za częste odwiedzanie stanowiska, a rodzicom uczniów za wsparcie finansowe swoich dzieci. Podziękowania kierujemy pod adresem Dyrekcji szkoły za umożliwienie przeprowadzenia akcji oraz opiekunom Szkolnego Koła Wolontariatu pani Monice Mazurek i Danieli Jandule za wsparcie wolontariuszy oraz dbanie o porządek i bezpieczeństwo.

Opiekun SKW N. Waręciak

• Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• 15 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", w których w sumie wzięło udział 11 uczniów z klasy V, VI i VIII. Do etapu gminnego awansowali Blicharz Hubert z kl. VI, Aleksandra Stępień z kl. V, Marcin Janduła z kl. VIII, Sebastian Tryka z kl. VI i Weronika Hacia z kl. V. Do konkursu uczniów przygotowywał pan Tomasz Borek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Gminne Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn MDP

• 5 marca 2023 r. odbyły się Gminne Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn MDP. Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie klasy VI SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy. I miejsce zajął Sebastian Juryczyn, II - Hubert Blicharz, III - Miłosz Czekirda. Gratulujemy!

• Stopnie do kariery

• Nasza szkoła wzbogaciła się o niezwykłą dekorację. Od dziś, każdy uczeń, wspinając się po schodach, będzie mógł sobie "odświeżyć" tabliczkę mnożenia i zasady właściwego zachowania. Jesteśmy przekonani, że te umiejętności zawsze będą się przydawać i stworzą solidne podwaliny do dalszej kariery.

• Czas na zasłużony odpoczynek...

• Pożegnania są najtrudniejsze, bo jak rozstać się i podziękować ludziom, z którymi przebyło się tyle dróg, wydeptało tyle ścieżek...  Choć wiemy, że wszystko zawsze ma swój kres, nie ma ludzi niezastąpionych, praca nie trwa wiecznie, to i tak nie jest łatwo ... Jak wyrazić uznanie, wdzięczność za to, że byliście, dawaliście z siebie wszystko, co najlepsze, naszej szkolnej rodzinie. Pozostają tylko proste i płynące z naszych serc słowa: dziękujemy Wam.W ubiegły piątek miała miejsce w naszej szkole wzruszająca uroczystość. Po wielu latach pracy na emeryturę przeszły dwie nauczycielki - pani Anna Dyjak i pani Wiesława Kłało. W uroczystym pożegnaniu wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i goście w postaci wójta Gminy Biszcza pana Zbigniewa Pyczko i pani kierownik Gminnego Zespołu d/s Oświaty Jolanty Harasiuk. Wszyscy wyrazili swoje uznanie na wieloletnią pracę, zaangażowanie i poświęcenie. Jeszcze raz dziękujemy i życzymy wiele zdrowia.

• Opowieści o Turcji

• 24 lutego naszą szkołę odwiedził p.Krystian Pyrzak, który jest podróżnikiem z grupy trzask.pl. Podczas spotkania z dziećmi z grupy 6-latków i uczniów klas I-VIII opowiadał o ciekawych miejscach, tradycjach, zwyczajach, kulturze ludzi żyjących w Turcji. Swoje opowieści wzbogacił fotografiami, filmami czy pamiątkami przywiezionymi z podróży do tego kraju. Było bardzo ciekawie. Dziękujemy!