• Z wizytą w Olejarni

• 22 stycznia uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni, odwiedzili miejscową Olejarnię, której właścicielem jest P. Tomasz Wołoszyn.

Na początku wizyty uczniowie rozpoznawali, a nawet próbowali smakować różne rośliny oleiste, z których można uzyskać olej. Gdy już wszystko było wiadome, Pan Tomasz pokazał kolejne etapy jego powstawania oraz demonstrował, na czym to wszystko polega. Trzecioklasistów zainteresowała miejscowa wytwórnia oleju i zadawali właścicielowi mnóstwo pytań. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia i wrócili do szkoły na dalszy ciąg lekcji.

• Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej

• 25 stycznia 2024 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany Szkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej. 4 - osobowe drużyny z poszczególnych klas rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach: klasy I-II, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII. Wszyscy zawodnicy wykazali duże zaangażowanie oraz wolę sportowej rywalizacji, a publiczność dodatkowo ich mobilizowała gorącym dopingiem. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody. Wybrano również króla strzelców i najlepszego bramkarza turnieju. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwał pan Tomasz Borek. Stroną organizacyjną zajął się przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Hubert Blicharz, którego wspierał Miłosz Czekirda (obaj z klasy VII) oraz opiekun SU pani Daniela Janduła. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji za możliwość organizacji turnieju oraz panu Robertowi Pałubskiemu, który sędziowiał podczas tych zawodów.

• Dzień Babci i Dziadka

• W sobotę 20 stycznia w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość związana z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Na uroczystości tej pojawili się zaproszeni dziadkowie oraz p. Zbigniew Pyczko Wójt Gminy Biszcza, p. Jolanta Harasiuk Kierownik Gminnego Zespołu ds. Oświaty w Biszczy, p. Jadwiga Lal-Kiszka Kierownik Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, p. Barbara Jasińska Hułas GŁówny Księgowy Gminnego Zespołu ds. Oświaty, a także rodzice i nauczyciele. Najmłodsi przygotowali na tę okoliczność wiersze, piosenki, tańce a nawet film czy pokaz mody. Wszystkim część artystyczna bardzo się podobała. Po zakończonej akademii zaproszeni goście udali się na skromny poczęstunek, a dzieci rozpoczęły zabawę karnawałową. Były tańce z misiem pandą oraz wiele uśmiechów i radości.

• Dzień popcornu

• W piątek 19 stycznia Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowali akcję z popcornem w tle. Zresztą czas był po temu idealny, bo z czym innym kojarzy się nam piątek, a właściwie piąteczek? Z dobrym filmem, lekturą, ciepłą herbatą. A jak film to i popcorn też musi być. Dochód ze sprzedaży tej smacznej przekąski zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Wszystkim zaangażowanym - dziękujemy.

• Mamy nową pracownię!

• W czerwcu ubiegłego roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Pracownia Kompetencji Cyfrowych" organizowanego przez NASK operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). W ramach tego konkursu, uczniowie w 3 kategoriach wiekowych, zapoznali się z kursem związanym z bezpieczeństwem w Internecie. Uczniowie z klas I-III miały dodatkowo wykonać kolorowankę, z klas IV-VI plakat, a z klasy VII i VIII hasło promujące kampanię. Wszyscy uczniowie i ich opiekunowie z wielkim zaangażowaniem pracowali przy tym konkursie. Uczniom z kl. I-III, którzy pracowali pod opieką p. Anny Szewczyk, p. Małgorzaty Bień oraz p. Marty Szyszki, udało się zdobyć główną nagrodę, czyli wyposażenie pracowni komputerowej. Tuż przed świętami pracownia ta została oddana do użytku. Wszystkim uczniom i nauczycielom ogromnie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i włożony wkład pracy.

• Hej kolęda, kolęda…

• Od kilkunastu już lat w naszej szkole panuje zwyczaj wspólnego kolędowania dzieci z oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej. W tym roku jasełka pt: „ Betlejemska dobranocka” przygotowali uczniowie klasy III pod opieką swojej wychowawczyni Małgorzaty Bień.
            Mali aktorzy wcielili się w role różnych postaci ze znanych baśni, którzy zmienili swoje życie czy postępowanie, dzięki narodzonemu Dzieciątku Jezus. Wspólnie z widownią śpiewali znane tradycyjne kolędy  oraz nowoczesne pastorałki. Zakolędowali też dla swoich rodziców, którzy nagrodzili ich gromkimi brawami i słodyczami.