W dniu 26.09.2024 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w kategorii Igrzyska Dzieci, sztafetowe biegi przełajowe w których nasza szkoła wzięła udział. Dziewczęta w skladzie: Cichórz Julia, Kowal Dorota, Maciocha Anna, Magolon Wiktoria, Maziarz Zuzanna i Sokal Kinga biegly 600m i uplasowały się na VI miejscu w powiecie biłgorajskim. Chlopcy w składzie: Hacia Wiktor, Skakuj Antoni, Szymanik Jakub, Churzępa Miłosz, Adamczyk Gabriel i Mielech Gabriel pokonali odcinek 800m i uplasowali się na VIII miejscu. Uczniowie przy okazji zawodów lekkoatletycznych mogli zapoznać się z sylwetką wielokrotnego mistrzem IA chodziarstwa, Arturem Brzozowskim.
Mistrzostwa Powiatu w kategorii Igrzyska Dzieci
Nad brzegiem Bałtyku - dzień 5
Ostatniego dnia pięciodniowej wycieczki "Na brzegiem Bałtyku" realizowanej w ramach projektu MEN "Podróże z klasą", uczniowie klasy VII i VIII zwiedzali krzyżacki zamek w Malborku. Zamek ten to najpotężniejsza twierdza średniowiecznej Europy, która ze względu na swoje znaczenie została umieszczona na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Opiekę nad uczniami podczas całej wycieczki sprawowały p. D. Janduła, p. A. Olszówka, p. U. Tryka oraz p. dyrektor E. Wasąg.
2
Nad brzegiem Bałtyku - dzień 4
Czwartego dnia wycieczki nad polski Bałtyk uczniowie klasy VII i VIII udali się do Gdańska. Mieli możliwość podziwiania licznych zabytków znajdujących się na Starym Mieście. Były to: Brama Wyżynna, Brama Zielona, Brama Złota, Brama Żuraw, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Wieża Więzienna, Wielka Zbrojownia, a także klimatyczna ul. Mariacka. W Bazylice Mariackiej, która jest największą w Polsce budowlą sakralną w stylu gotyckim, weszli na wieżę dzwonną. Mieli też możliwość obejrzenia odbywającego się tu codziennie w południe pokazu na zegarze astronomicznym połączonego z teatrem figur. Następnie udali się do Muzeum Poczty Polskiej, aby dowiedzieć się więcej na temat obrony Polskiego Urzędu Pocztowo-Telegraficznego 1 września 1939 r. oraz zobaczyć Pomnik Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Młodzież mogła też zapoznać się ze współczesnymi rzeźbami podziwiając Drzewko Milenium Gdańska. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem "Lew", który został wystylizowany na XVII-wieczny galeon. Rejs ten zakończył się na Westerplatte będącym miejscem-symbolem wybuchu II wojny światowej. Uczniowie zwiedzili Wartownię nr 1, Cmentarz Obrońców Westerplatte, ruiny budynku koszarowego oraz przeszli do Pomnika Obrońców Wybrzeża. Po całodziennym zwiedzaniu młodzieży spędziła przyjemnie czas na dyskotece oraz grach w miejscu zakwaterowania.
14
Nad brzegiem Bałtyku - dzień 3
Trzeci dzień wycieczki "Nad brzegiem Bałtyku" młodzież z najstarszych klas SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy rozpoczęła od zwiedzania wnętrz katedry oliwskiej. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania w niej koncertu organowego. Odbyli również spacer po przepięknym oliwskim parku. Następnie udali się do Sopotu, w którym oprócz słynnego molo zobaczyli także Monciak, czyli ul. Bohaterów Monte Cassino. Kolejnym punktem wycieczki była Gdynia. Uczniowie zwiedzili statek-muzeum "Dar Pomorza", czyli trójmasztowy żaglowiec zbudowany w 1909 r. Mieli możliwość podziwiania także "Daru Młodzieży", który jest szkolnym statkiem Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Następnie udali się do Akwarium Gdyńskiego działającego w ramach Morskiego Instytutu Rybackiego, aby zobaczyć zaprezentowaną tam florę i faunę związaną ze środowiskiem wodnym. Ostatnim punktem dnia był mini turniej piłki nożnej rozegrany na obiekcie Domu Wczasowego VIS w Jastrzębiej Górze.
7
Nad brzegiem Bałtyku - dzień 2
Drugi dzień pobytu na Bałtykiem uczniowie klasy VII i VIII rozpoczęli od zwiedzania Jastrzębiej Góry. Byli w miejscu zwanym Gwiazdą Północy, które jest najdalej wysuniętym na północ punktem Polski. Następnie udali się w Lisi Jar. Jest to głęboki wąwóz będący częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jego głębokość sięga nawet do 50 m, a zbocza porastają ponad stuletnie buki. Kolejnym ważnym punktem wycieczki było zwiedzenie latarni morskiej w Rozewiu wraz z Muzeum Latarni Morskich. Popołudniu uczniowie udali się na Hel. Wizytę w tym miejscu rozpoczęli od fokarium, które jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. W obiekcie, który powstał w celu odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych, młodzież miała możliwość uczestniczenia w pokazie karmienia tych zwierząt oraz wysłuchania prelekcji dotyczącej tego drapieżnego ssaka. Kolejnym obowiązkowym punktem na liście pomorskich atrakcji jest Cypel Helski, który stanowi "początek" Polski. Uczniowie udając się na sam koniec Mierzei Helskiej minęli Kopiec Kaszubów oraz piękne helskie wydmy. W drodze powrotnej mieli okazję zobaczyć dawne fortyfikacje wojskowe, w tym Baterię im. H. Laskowskiego na Cyplu Helskim. Wieczorem udali się jeszcze na spacer po jastrzębskiej plaży.
8
Nad brzegiem Bałtyku - dzień 1
23 września 2024 r. uczniowie klasy VII i VIII rozpoczęli swoją pięciodniową przygodę podczas wycieczki "Nad brzegiem Bałtyku". Jest ona realizowana w ramach projektu MEN "Podróże z klasą", który ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie dzieciom poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Stare Miasto w Toruniu. Zobaczyli najciekawsze zabytki miasta m.in. ratusz, pomnik oraz dom Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę. Uczestniczyli też w bardzo ciekawych warsztatach wypieku piernika, podczas których własnoręcznie przygotowali korzenne ciastka będące symbolem Torunia. Wieczorem uczestnicy wycieczki przybyli do Jastrzębiej Góry, gdzie na zakończenie dnia spacerowali brzegiem Bałtyku.
6
ZBIÓRKA DLA POWODZIAN
W dniach od 20 do 26 września 2024 r. na terenie naszej gminy będzie prowadzona zbiórka dla powodzian. W szkole pomoc rzeczową można przynosić do sali nr 17 (parter) w godzinach od 8.00 do 15.00. Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.
Szczegóły akcji znajdują się poniżej.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
W poniedziałek 02.09.2024 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Podczas apelu został odśpiewany hymn państwowy. Pani Dyrektor Elżbieta Wasąg oficjalnie przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy zawitali w szkolne mury. Uczniowie klas V i VI pod kierunkiem p. Barbary Żymiełko i p. Alicji Bełz przygotowali część artystyczną, podczas której pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny. Początek września to szczególny miesiąc, który nie tylko kojarzy się z początkiem roku szkolnego, ale jednocześnie przywołuje pamięć o wybuchu II wojny światowej.Wszystkim uczniom życzymy, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a podjęty wysiłek i trud przełożył się na Wasze wyniki, byście mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami.
5
AKTYWNY WEEKEND także we wrześniu
Archiwum Aktualności