• Jasełka

• 22 grudnia 2023 r. uczniowie klasy VII wspomagani przez koleżanki z klasy VI i V wystąpili przed społecznością szkolną w tradycyjnym widowisku świątecznym zwanym jasełkami. Bóg postanowił zejść na ziemię w postaci dziecka z miłości do człowieka. Ale diabły bardzo chciały mu w tym przeszkodzić. Lucyfer uknuł tajny plan, aby osadzić swego podwładnego na tronie królewski, a pasterze i mędrcy ze wschodu nigdy mieli się nie dowiedzieć o narodzinach Bożej Dzieciny. Na szczęście z tego nikczemnego planu nic nie wyszło, a Lucyfer zabierając duszę Heroda powrócił do piekła. Jasełka zostały przygotowane przez p. Danielę Jandułę, p. Natalię Waręciak oraz ks. Radosława Zaborniaka.

• Choinka, ach choinka...

• Jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie klasy pierwszej ubrali choinkę. Samodzielnie przygotowali ozdoby i zawiesili je pod okiem wychowawczyni p. Elżbiety Pintal. Choinka pięknie prezentuje się przy głównym wejściu do szkoły.

• Ósmoklasiści uczestniczą w Dniu Otwartym Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

• 19 grudnia uczniowie klasy 8 pod opieką pani U.Tryki i M. Mazurek wzięli udział w Dniu Otwartym Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. W świątecznej atmosferze wysłuchali i obejrzeli prezentację promującą szkołę, zostali zapoznani z bogatą bazą szkoły, klasopracowniami, mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach zdobienia pierników. Na koniec wzięli udział w degustacji słodkości przygotowanych przez uczniów profilu gastronomicznego. Grupę oprowadziła po szkole, internacie i pracowniach pani Marzena Mirek, nauczycielka przedmiotów zawodowych.

• Bijemy rekordy w Górze Grosza

• W tym roku wspólnymi siłami udało nam się pobić kolejny rekord! Podczas XXIV Edycji Góry Grosza zebraliśmy ogromną kwotę 5 478, 52 zł.! Akcja trwała od 13 listopada do 1 grudnia. Dziękujemy naszym wolontariuszom, którzy wytrwale i z zaangażowaniem prowadzili kiermasz i zbierali monety. Dziękujemy rodzicom za pomoc swoim dzieciom w przygotowaniu artykułów do sprzedaży, ale także za wsparcie kieszonkowym by każdy mógł kupić coś dla siebie. Dziękujemy Pani Agacie Fus, Malgorzacie Maciocha, Jolancie Proń i Urszuli Tryce za dodatkowe wsparcie kiermaszu w postaci pysznych przekąsek. Nasi wolontariusze pracowali pod opieką Pani Danieli Janduły, Moniki Mazurek i Natalii Waręciak.
            Opiekunkowe SKW

• Wizyta św. Mikołaja

• Dzieci w naszej szkole odwiedzil św. Mikołaj. Jak zawsze miał mnóstwo prezentów, a rózga okazała się zupełnie nieprzydatną. Aby Mikołajowi było raźniej, wszystkie dzieci przygotowany wiersze, piosenki a także ubrały stroje w ulubionych przez niego kolorze - czerwonym. W ten sposób dzień ph. ,,Na czerwono", który był inicjatywą Samorządowego Uczniowskiego został zrealizowany.

• Wolontariusze świętują

• 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym roku szkolnym w skład Szkolnego Koła Wolontariatu wchodzą uczniowie:
            Klasy VI
            Nikola Skakuj,
            Natalia Wilk,
            Artur Żuk.
            Opiekunami SKW są Pani Daniela Janduła, Natalia Waręciak, Monika Mazurek i Joanna Magolon. Koło od lat z sukcesami włącza się w ogólnopolską akcje " Góra Grosza". Cały czas prowadzimy zbiórkę plastikowych nakrętek, które przekazujemy między innymi Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. W tym roku wspieraliśmy lokalne wydarzenia np. Jesienny Charytatywny Piknik nad Zalewem w Biszczy. Przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamieta".
            Pamiętajmy, dobro wraca!

• Klasa VII w Rzeszowie

• 5 grudnia 2023 r. młodzież z klasy VII udała się na mikołajkowy wyjazd integracyjny do Rzeszowa. Na terenie obiektu Galaktyka uczniowie mogli skorzystać z kręgielni, cymbergaja, bilarda. Zjedli również smaczny posiłek. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: D.Janduła, N.Waręciak oraz M.Mazurek.

• #SzkołaPamięta

• Uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Samorządowym Zespole Szkolnym im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, odwiedzili Kopiec Tadeusza Kościuszki na Błoniach Tarnogrodzkich usypany przez mieszkańców w 1917 roku w 100 rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

• W rytmach disco

• Andrzejki to czas sprzyjający wszelkiego rodzaju zabawom i wróżbom. Również w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz ze wszystkimi wychowawcami i nauczycielami zorganizował dyskotekę. Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy.

• Listopadowy Pokaz Mody

• Uczniowie kl. I, po cyklu zajęć z zakresu projektowania odzieży, postanowili zaprezentować własne pomysły na sezon jesienno - zimowy 2023/24. Uczniowie przygotowywali sie pod opieką p. Elżbiety Pintal i p. Marty Szabat.