• Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

          • 19 marca 2024 r. trzech uczniów naszej szkoły przystąpiło do III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej. Jest to konkurs wiedzy w nowoczesnej formule online z zakresu ochrony powietrza i zmiany klimatu przeznaczony dla uczniów klas VII-VIII. Bardzo wysoki wynik osiągnął Patryk Kowal z klasy VIII, któremu zabrakło zaledwie 2%, aby awansować do etapu wojewódzkiego tej olimpiady. Uczniami opiekowała się p. D. Janduła.

          • Wiosna, ach to Ty...

          • Dzisiaj świętowaliśmy pierwszy dzień upragnionej pory roku jaką jest wiosna. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nauczyciele i uczniowie zamienili się rolami. Wreszcie nauczyciele mogli trochę poprzeszkadzać Dziękujemy wszystkim uczniom za przygotowanie i przeprowadzenie bardzo ciekawych lekcji. Wszyscy uczniowie mogli porzucić na chwilę tornistry i przynieść swoje podręczniki w przysłowiowym byle czym i wszystkim. Po takim powitaniu mamy nadzieję, że ciepłe dni przyjdą lada moment.

          • Spotkanie z garncarzem

          • 21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klasy I i II wzięli udział w warsztatach garncarskich. Podczas tego spotkania dowiedzieli się w jaki sposób wyrabia się naczynia gliniane, a także mieli możliwośc samodzielnie wykonać mały dzbanuszek. Wszystkim zajęcia te bardzo się podobały.

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

          • 22 marca 2024 r. odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów w dwóch kategoriach wiekowy, którzy zostali wcześniej wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Najwyższy wynik osiągnął Miłosz Czekirda (kl. VII). Miłosz po dogrywce ustnej zdobył II miejsce w kategorii klas V-VIII. W tej samej kategorii IV miejsce wywalczyła Weronika Hacia (kl.VI). Wszystkim uczniom gratulujemy bardzo dużej wiedzy z zakresu przepisów przeciwpożarowych, ratownictwa oraz historii ruchu strażackiego. Opiekę nad uczniami sprawowała p. D. Janduła.

          • Wszystkim Kobietom

          • W dniu ich swita Samorząd Uczniowski zorganizował mały koncert życzeń. Dedykując wszystkim paniom najlepsze utwory muzyczne.

          • 5 Powiatowy Festiwal Piosenki "Śpiewamy przeboje naszych dziadków, czyli czar starej piosenki"

          • 21.03.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu odbył się koncert finałowy 5 Powiatowego Festiwalu Piosenki "Śpiewamy przeboje naszych dziadków, czyli czar starej piosenki" Tegoroczna edycja obejmowała piosenki zespołów Bajm i Perfekt oraz Andrzeja Zauchy i Janusza Lasowskiego. Zespół wokalny OBY w składzie: Broda Wiktoria, Broda Zuzanna, Hacia Weronika, Kowal Dorota, Maciocha Anna, Nowacka Eliza, Sprysak Patrycja, Stępień Aleksandra, Szymanik Julia, Wlaź Aleksandra, Ziomek Julia, Roksolana Yatsenyk, Maziarz Zuzanna, z piosenką zespołu Perfekt "Chcemy być sobą", zajął III miejsce.

          • Ósmoklasiści w Biłgoraju

          • 21 marca uczniowie klas ósmych wszystkich trzech szkół z terenu gminy Biszcza wzięli udział w Dniu Otwartym Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących oraz Technikum Leśnego w Biłgoraju. Gospodarze jednej i drugiej szkoły życzliwie przyjęli uczestników, a po oficjalnym powitaniu ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i bazą wymienionych szkół, wziąć udział w przygotowanych konkursach oraz porozmawiać ze starszymi uczniami (aktualnie uczącymi się w ZSBiO i TL) na tematy związane z edukacją w tychże szkołach. Już niebawem przed młodzieżą klas 8. trudna decyzja - którą szkołę wybrać?

          • Żółty Orzech

          • 20 marca 2024 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbyła się XXIII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Żółty Orzech", do którego przystąpiło 38 uczniów ze szkół podstawowych (kl. 7-8) i ponadpodstawowych z powiatu biłgorajskiego. Uczestnicy zmierzyli się z iście "prawdziwym miszmaszem różności, bulwami fenkułów, mosiężnym moździerzem, nie byle jaką quasi-fanką etno, a było i nieco śródziemnomorskiej cykorii". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7 Adrian Kurzyna, który wykazał się najlepszą znajomością ortografii podczas szkolnego etapu konkursu.Gratulujemy udziału!!!

          • Wielkopostna Skarbona z Sercem 2024

          • W dniach 26.02-08.03.2024 r. w naszej szkole, podobnie jak w zeszłym roku, prowadzone były kiermasze różnych smakołyków, z których dochód został w całości przeznaczony na rzecz zbiórki "Wielkopostna Skarbona z Sercem 2024", organizowanej przez Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Ojca Pio w Zamościu. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na remont budynku szkoły dla 83 dzieci z miejscowości Kinanduba. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pomysłowości naszych wolontariuszy z klas VI, VII, VIII kiermasze cieszyły się dużą popularnością i udało nam się zebrać aż 2916,60 zł. Ta wielka kwota jest już na koncie zbiórki. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom za zaangażowanie w akcję oraz wszystkim, którzy robili zakupy. Akcją opiekowały się pani Monika Mazurek, Daniela Janduła i Natalia Waręciak.

          • I Powiatowy Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

          • 15 marca 2024 r. odbył się I Powiatowy Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach tych wzięło udział 174 młodych strażaków (z 38 zespołów), w tym 8 uczniów naszej szkoły będących członkami MDP Biszcza I. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wynik drużyny w składzie: Hubert Blicharz, Miłosz Czekirda, Sebastian Juryczyn, Adrian Kurzyna (uczniowie klasy VII), Marcin Janduła (absolwent SZS w Biszczy), która zajęła czwarte miejsce w tych zawodach. Gratulujemy dużych umiejętności w posługiwaniu się sprzętem pożarniczym.

          • Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

          • 14 marca 2024 r. odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej ten służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, ratownictwa, a także historii ruchu strażackiego. Do etapu szkolnego przystąpiło 24 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych.

            W kategorii klasy I-IV najwyższe wyniki uzyskali:
            Dorota Buła (klasa IV), Wiktor Hacia (klasa IV) oraz Alan Czekirda (klasa I).

            Wśród uczniów klas V-VIII byli to:
            Miłosz Czekirda (klasa VII), Weronika Hacia (klasa VI) i Kacper Pułapa (klasa VI).

            Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu gminnego. Eliminacje zostały przeprowadzone przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Biszczy I. Dziękujemy za pomoc merytoryczną oraz przybycie na etap szkolny panom: wiceprezesowi OSP Biszcza I Arkadiuszowi Kulińskiemu oraz druhowi Krzysztofowi Kiszczakowi. Za stronę organizacyjną odpowiadała p. D. Janduła.

          • Dzień Szalonej Fryzury

          • 11 marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany Dzień Szalonej Fryzury. Wielu uczniów włączyło się do tej zabawy przychodząc w oryginalnych uczesaniach lub perukach. Podziwiając kreatywność, pomysłowość dziewcząt i chłopców z naszej szkoły cieszymy się, że wspólna zabawa umożliwiła nabranie dystansu do siebie oraz otaczającego świata, a także przyniosła wiele radości.

          • XVIII Regionalne Warsztaty Zdobienia Pisanek

          • 11 marca 2024 r. szesnastu uczniów z klas 1-3 uczestniczyło w XVIII Regionalnych Warsztatach Zdobienia Pisanek. Mieli okazję spotkać się z twórcami sztuki ludowej i zapoznać się z różnymi technikami ludowymi. Uczestniczyli w warsztacie kwiatów z krepiny i bibuły oraz wykonywali pisanki techniką batikową. Wytwory swoich prac przywieźli do domów.

          • Wycieczka do Rzeszowa

          • 22 lutego 2024 r. uczniowie klasy III i IV wyjechali na wycieczkę szkolną do Rzeszowa. W programie wyjazdu znalazł się film pt. „Akademia Pana Kleksa”, który obejrzeli w kinie Helios. Po spacerze i posiłku w Rzeszowskiej Galerii, uczestnicy udali się do FlyParku i przez dwie godziny bardzo aktywnie spędzali czas korzystając z różnych atrakcji. Wyjazd był bardzo udany.

            Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Małgorzata Bień i Alicja Bełz oraz wicedyrektor Elżbieta Blicharz i nauczyciel wspomagający Anna Olszówka.

          • Przedszkolne laboratorium

          • Pod koniec lutego dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą p. M. Szyszką realizowały zagadnienia związane z dziecięcym laboratorium. Podczas tych zajęć dzieci oglądały filmy, a także same uczestniczyły w różnorodnych ciekawych i bezpiecznych doświadczeniach. Badały jak mieszają się kolory, tworzyły ciecz nienewtonowską i sprawdzały czym się ona charakteryzuje. Wykonały i wykorzystały do zabaw sztuczny śnieg. Otrzymały dwutlenek węgla w reakcji sody z octem i wypełniły nim balon. Zbadały, który balon jest cięższy, ten wypełniony powietrzem czy dwutlenkiem węgla. Na koniec świetnie bawiły się przy robieniu baniek mydlanych i „erupcji wulkanu”. Wszystkim dzieciom zajęcia te bardzo się podobały.