19 marca 2024 r. trzech uczniów naszej szkoły przystąpiło do III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej. Jest to konkurs wiedzy w nowoczesnej formule online z zakresu ochrony powietrza i zmiany klimatu przeznaczony dla uczniów klas VII-VIII. Bardzo wysoki wynik osiągnął Patryk Kowal z klasy VIII, któremu zabrakło zaledwie 2%, aby awansować do etapu wojewódzkiego tej olimpiady. Uczniami opiekowała się p. D. Janduła.
Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa
Wiosna, ach to Ty...
Dzisiaj świętowaliśmy pierwszy dzień upragnionej pory roku jaką jest wiosna. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nauczyciele i uczniowie zamienili się rolami. Wreszcie nauczyciele mogli trochę poprzeszkadzać Dziękujemy wszystkim uczniom za przygotowanie i przeprowadzenie bardzo ciekawych lekcji. Wszyscy uczniowie mogli porzucić na chwilę tornistry i przynieść swoje podręczniki w przysłowiowym byle czym i wszystkim. Po takim powitaniu mamy nadzieję, że ciepłe dni przyjdą lada moment.
83
Spotkanie z garncarzem
21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klasy I i II wzięli udział w warsztatach garncarskich. Podczas tego spotkania dowiedzieli się w jaki sposób wyrabia się naczynia gliniane, a także mieli możliwośc samodzielnie wykonać mały dzbanuszek. Wszystkim zajęcia te bardzo się podobały.
10
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
22 marca 2024 r. odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów w dwóch kategoriach wiekowy, którzy zostali wcześniej wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Najwyższy wynik osiągnął Miłosz Czekirda (kl. VII). Miłosz po dogrywce ustnej zdobył II miejsce w kategorii klas V-VIII. W tej samej kategorii IV miejsce wywalczyła Weronika Hacia (kl.VI). Wszystkim uczniom gratulujemy bardzo dużej wiedzy z zakresu przepisów przeciwpożarowych, ratownictwa oraz historii ruchu strażackiego. Opiekę nad uczniami sprawowała p. D. Janduła.
14
Wszystkim Kobietom
W dniu ich swita Samorząd Uczniowski zorganizował mały koncert życzeń. Dedykując wszystkim paniom najlepsze utwory muzyczne.
5 Powiatowy Festiwal Piosenki "Śpiewamy przeboje naszych dziadków, czyli czar starej piosenki"
21.03.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu odbył się koncert finałowy 5 Powiatowego Festiwalu Piosenki "Śpiewamy przeboje naszych dziadków, czyli czar starej piosenki" Tegoroczna edycja obejmowała piosenki zespołów Bajm i Perfekt oraz Andrzeja Zauchy i Janusza Lasowskiego. Zespół wokalny OBY w składzie: Broda Wiktoria, Broda Zuzanna, Hacia Weronika, Kowal Dorota, Maciocha Anna, Nowacka Eliza, Sprysak Patrycja, Stępień Aleksandra, Szymanik Julia, Wlaź Aleksandra, Ziomek Julia, Roksolana Yatsenyk, Maziarz Zuzanna, z piosenką zespołu Perfekt "Chcemy być sobą", zajął III miejsce.
7
Ósmoklasiści w Biłgoraju
21 marca uczniowie klas ósmych wszystkich trzech szkół z terenu gminy Biszcza wzięli udział w Dniu Otwartym Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących oraz Technikum Leśnego w Biłgoraju. Gospodarze jednej i drugiej szkoły życzliwie przyjęli uczestników, a po oficjalnym powitaniu ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i bazą wymienionych szkół, wziąć udział w przygotowanych konkursach oraz porozmawiać ze starszymi uczniami (aktualnie uczącymi się w ZSBiO i TL) na tematy związane z edukacją w tychże szkołach. Już niebawem przed młodzieżą klas 8. trudna decyzja - którą szkołę wybrać?
44
Żółty Orzech
20 marca 2024 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbyła się XXIII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego "Żółty Orzech", do którego przystąpiło 38 uczniów ze szkół podstawowych (kl. 7-8) i ponadpodstawowych z powiatu biłgorajskiego. Uczestnicy zmierzyli się z iście "prawdziwym miszmaszem różności, bulwami fenkułów, mosiężnym moździerzem, nie byle jaką quasi-fanką etno, a było i nieco śródziemnomorskiej cykorii". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7 Adrian Kurzyna, który wykazał się najlepszą znajomością ortografii podczas szkolnego etapu konkursu.Gratulujemy udziału!!!
Wielkopostna Skarbona z Sercem 2024
W dniach 26.02-08.03.2024 r. w naszej szkole, podobnie jak w zeszłym roku, prowadzone były kiermasze różnych smakołyków, z których dochód został w całości przeznaczony na rzecz zbiórki "Wielkopostna Skarbona z Sercem 2024", organizowanej przez Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Ojca Pio w Zamościu. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na remont budynku szkoły dla 83 dzieci z miejscowości Kinanduba. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pomysłowości naszych wolontariuszy z klas VI, VII, VIII kiermasze cieszyły się dużą popularnością i udało nam się zebrać aż 2916,60 zł. Ta wielka kwota jest już na koncie zbiórki. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ich rodzicom za zaangażowanie w akcję oraz wszystkim, którzy robili zakupy. Akcją opiekowały się pani Monika Mazurek, Daniela Janduła i Natalia Waręciak.
6
I Powiatowy Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
15 marca 2024 r. odbył się I Powiatowy Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach tych wzięło udział 174 młodych strażaków (z 38 zespołów), w tym 8 uczniów naszej szkoły będących członkami MDP Biszcza I. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wynik drużyny w składzie: Hubert Blicharz, Miłosz Czekirda, Sebastian Juryczyn, Adrian Kurzyna (uczniowie klasy VII), Marcin Janduła (absolwent SZS w Biszczy), która zajęła czwarte miejsce w tych zawodach. Gratulujemy dużych umiejętności w posługiwaniu się sprzętem pożarniczym.
2
Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
14 marca 2024 r. odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej ten służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, ratownictwa, a także historii ruchu strażackiego. Do etapu szkolnego przystąpiło 24 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii klasy I-IV najwyższe wyniki uzyskali:
Dorota Buła (klasa IV), Wiktor Hacia (klasa IV) oraz Alan Czekirda (klasa I).
Wśród uczniów klas V-VIII byli to:
Miłosz Czekirda (klasa VII), Weronika Hacia (klasa VI) i Kacper Pułapa (klasa VI).
Uczniowie ci zakwalifikowali się do etapu gminnego. Eliminacje zostały przeprowadzone przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Biszczy I. Dziękujemy za pomoc merytoryczną oraz przybycie na etap szkolny panom: wiceprezesowi OSP Biszcza I Arkadiuszowi Kulińskiemu oraz druhowi Krzysztofowi Kiszczakowi. Za stronę organizacyjną odpowiadała p. D. Janduła.
Dzień Szalonej Fryzury
11 marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany Dzień Szalonej Fryzury. Wielu uczniów włączyło się do tej zabawy przychodząc w oryginalnych uczesaniach lub perukach. Podziwiając kreatywność, pomysłowość dziewcząt i chłopców z naszej szkoły cieszymy się, że wspólna zabawa umożliwiła nabranie dystansu do siebie oraz otaczającego świata, a także przyniosła wiele radości.
10
XVIII Regionalne Warsztaty Zdobienia Pisanek
11 marca 2024 r. szesnastu uczniów z klas 1-3 uczestniczyło w XVIII Regionalnych Warsztatach Zdobienia Pisanek. Mieli okazję spotkać się z twórcami sztuki ludowej i zapoznać się z różnymi technikami ludowymi. Uczestniczyli w warsztacie kwiatów z krepiny i bibuły oraz wykonywali pisanki techniką batikową. Wytwory swoich prac przywieźli do domów.
17
Wycieczka do Rzeszowa
22 lutego 2024 r. uczniowie klasy III i IV wyjechali na wycieczkę szkolną do Rzeszowa. W programie wyjazdu znalazł się film pt. „Akademia Pana Kleksa”, który obejrzeli w kinie Helios. Po spacerze i posiłku w Rzeszowskiej Galerii, uczestnicy udali się do FlyParku i przez dwie godziny bardzo aktywnie spędzali czas korzystając z różnych atrakcji. Wyjazd był bardzo udany.
Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Małgorzata Bień i Alicja Bełz oraz wicedyrektor Elżbieta Blicharz i nauczyciel wspomagający Anna Olszówka.
31
Przedszkolne laboratorium
Pod koniec lutego dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą p. M. Szyszką realizowały zagadnienia związane z dziecięcym laboratorium. Podczas tych zajęć dzieci oglądały filmy, a także same uczestniczyły w różnorodnych ciekawych i bezpiecznych doświadczeniach. Badały jak mieszają się kolory, tworzyły ciecz nienewtonowską i sprawdzały czym się ona charakteryzuje. Wykonały i wykorzystały do zabaw sztuczny śnieg. Otrzymały dwutlenek węgla w reakcji sody z octem i wypełniły nim balon. Zbadały, który balon jest cięższy, ten wypełniony powietrzem czy dwutlenkiem węgla. Na koniec świetnie bawiły się przy robieniu baniek mydlanych i „erupcji wulkanu”. Wszystkim dzieciom zajęcia te bardzo się podobały.
36
Archiwum Aktualności