• Lekcja w kinie klas VI - VIII

• 27 lutego uczniowie klas 6-8 pojechali na wycieczkę do Biłgoraja. Najpierw, w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, przybliżona została im historia naszego regionu: uczniowie przenieśli się w czasy zaborów oraz pierwszej i drugiej wojny światowej. Następnie w BCK wzięli udział w lekcji w kinie przeprowadzonej ph. "Jak oni to zrobili? O efektach specjalnych", po czym obejrzeli film pt. "Mój brat ściga dinozaury". Na zakończenie uczestnicy wycieczki udali się do pizzerii Country.

• Rodzice czytają sześciolatkom

• Co tydzień w oddziale przedszkolnym, w grupie 6-latków, rodzice czytają dzieciom wybrane przez siebie opowiadania. Po wysłuchaniu czytanych historii, przedszkolaki rozmawiają z gościem na temat bajek, następnie w pracy zespołowej ilustrują opowiastki.

• Wyjazd na lodowisko

• Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na stan naszego zdrowia, kondycję fizyczną, ale jest też często wspaniałą zabawą. Bardzo dobrze wiedzą o tym uczniowie klasy V i VI, którzy piątkowe przedpołudnie 17.02.2023 r. spędzili na lodowisku ICEMANIA w Lublinie. Wycieczka zorganizowana przez nauczycieli SZS im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy pana Tomasza Borka, panią Danielę Jandułę i panią Natalię Waręciak stanowiła dla uczniów naszej szkoły okazję do nauki i doskonalenia swoich umiejętności jazdy na łyżwach. Niektórzy rozpoczynali dopiero przygodę z tym sportem, ale w większości uczniowie zaskoczyli wychowawców bardzo dobrą jazdą na łyżwach. Zmęczeni, ale pełni satysfakcji z mile spędzonych chwil na lodowisku, z chęcią wstąpiliśmy małą przekąskę do Galerii Handlowej Plaza Lublin.

• Walentynkowe "niepytanie"

• Dzień zakochanych dał pretekst do postawienia pytania, jak trafić do serca naszych nauczycieli? Odpowiedź okazała się bardzo prosta. Wystarczyło założyć strój koloru czerwonego, od zawsze kojarzonego z miłością, aby uniknąć zadawania pytań stan naszej wiedzy, a jak wiadomo bywają one czasami bardzo niewygodne. Z okazji walentynek Samorząd Uczniowski w SZS w Biszczy składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim zakochanym.

• XXIII edycja Góry Grosza

• W dniach 14.11-02.12.2022 r. w naszej szkole została przeprowadzona XXIII edycja akcji Góra Grosza. W wyniku zbiórki monet oraz sprzedaży różnorodnych słodkości udało się zebrać kwotę 5 351, 23 zł. Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom za przygotowanie produktów na kiermasz, zbiórkę monet oraz pomoc w segregacji i liczeniu. Dziękujemy uczniom, którzy chętnie wrzucali swoje grosiki oraz kupowali produkty przygotowane przez naszych wolontariuszy. Dziękujemy rodzicom za większe kieszonkowe w dniach akcji.

• Ngroda specjalna wędruje do nas!

• W maju 2022 r. nasza szkoła przystąpiła do XXII edycji Góry Grosza prowadzonej przez Towarzystwo Nasz Dom. Do akcji przyłączyło się ponad 6 tysięcy szkół i przedszkoli z całej Polski. Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała NAGRODĘ SPECJALNĄ za zebranie dużej sumy pieniędzy przeznaczonych dla dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w prowadzone działania.

• Dekarz w naszej szkole

• 13 lutego w naszej szkole gościliśmy pana Andrzeja Magolona, który pracuje jako dekarz i należy do Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Przybyły gość spotkał się z dziećmi przedszkola i oddziału przedszkolnego oraz z uczniami klas I-III. Podczas spotkania uczestnicy mogli usłyszeć o specyfice pracy dekarza, jak powstają dachy, co to jest więźba itp. wszyscy mogli zobaczyć też podstawowe narzędzia pracy dekarza, a także strój galowy w którym pan Magolon do nas przybył. Bardzo dziękujemy panu za przybycie. Było bardzo ciekawie.

• Nowi czytelnicy

• 8 lutego 2023 r. uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Życzymy im wspaniałych przygód w świecie książek.

• Mobline Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

• 1 lutego uczniowie klasy V i VI wzięli udział w zajęciach o sztucznej inteligencji w ramach Laboratoriów Przyszłości. W trakcie trwania lekcji mogli zobaczyć jak działa drukarka 3D oraz co za jej pomocą można stworzyć. Oprócz tego każdy miał okazję rysować długopisem 3D. W drugiej części pokazów przekonali się jakie możliwości daje sztuczna inteligencja, a na zakończenie każdy mógł zagrać w grę sterowaną ruchem ręki.

• Zapisy do oddziałów przedszkolnych i szkoły

• W dniach od 14. 02. 2023 r. do  18. 03. 2023 r. będą prowadzone zapisy dzieci do przedszkola (dzieci 3-4-5 letnie) oddziału przedszkolnego (dzieci 6 letnie) i klasy I (dzieci 7 letnie) w sekretariacie szkoły. Dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce "DLA RODZICÓW". (Uczniowie i rodzice -> DLA RODZICÓW).

• Zabawa karnawałowa dla klas IV - VIII

• 2 lutego bawili się uczniowie klas IV-VIII. Tradycyjnie bawili się przy muzyce oraz przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców specjalnie na tą okazję. Było super. Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę.

• Zabawa karnawałowa dla Oddziału przedszkolnego i klas I-III

• 1 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów z klas I-III. Organizacji  zabawy podjęli się rodzice z wszystkich oddziałów i klas. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce, a w przerwie mogli się posilić poczęstunkiem przygotowanym specjalnie na tę uroczystość. Zabawa była super. Dziękujemy tym, którzy pomogli w organizacji tej imprezy.