• Konkurs plastyczny pt. „Autyzm – rozumiem, pomagam, szanuję”

• W naszej w szkole w związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zorganizowany był konkurs plastyczny pt. „Autyzm – rozumiem, pomagam, szanuję”. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy i świadomości o autyzmie, promowanie pozytywnych postaw wobec osób ze spektrum autyzmu oraz rozwijanie kreatywności oraz aktywności twórczej dzieci poprzez poznawanie różnorodnych technik plastyczno-technicznych. Do konkursu zgłoszono 26 prac, a dodatkowo przedszkolaki z Oddziału „O” wspólnie wykonały pracę plastyczną oraz piękny plakat promujący Światowy Dzień Świadomości Auztymu. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: W klasach I-III I miejsce zajął Miłosz Churzępa II miejsce Krzysztof Fus III miejsce Gabriel Adamczyk W klasach IV-VIII I miejsce Anna Maciocha i Eliza Nowacka II miejsce Zuzanna Broda i Zuzanna Maziarz III miejsce Gabriel Słoma Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez ONZ. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości o problemach osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne. Symbolem autyzmu jest kolor niebieski. W poniedziałek 3 kwietnia społeczność naszej szkoły w geście solidarności przyszła ubrana na niebiesko.

• "PISANKA, PALMA, STROIK WIELKANOCNY"- Szkolny Konkurs Plastyczny.

• 31 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem i komisja oceniająca miała niełatwe zadanie. Każda z prac była wyjątkowa i oryginalna. Wszystkie oddawały niepowtarzalny klimat nadchodzących świąt. Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody: - w kategorii przedszkole i oddział przedszkolny: I miejsce: dzieci z oddziału 4-5 latków II miejsce: Milena Tudzio III miejsce: Hanna Garbacz, Tobiasz Adamczyk, Wojciech Broda - w kategorii klas 1-3: I miejsce: Amelia Zaremba, Wiktoria Magolon, Miłosz Churzępa II miejsce: Marlena Kurzyna, Amelia Rój III miejsce: Sylwia Solak - w kategorii klas 4-8: I miejsce: Anna Maciocha, Julia Szymanik, Nikola Skakuj, Wojciech Tryka II miejsce: Zuzanna Maziarz, Aleksandra Stępień, Artur Figarski, Damian Ciosmak, Michał Kornak III miejsce: Dawid Lewkowicz, Roman Yatsenyk Laureaci otrzymali drobne upominki i dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.