• Dzień Rodziny w klasie III

• 31 maja był dniem, podczas którego uczniowie klasy III razem ze swoimi rodzicami obchodzili Dzień Rodziny. Z tej okazji dzieci przygotowały krótką część artystyczną, w której nie zabrakło wierszy, piosenek, a nawet tańca dla mam i tatusiów. Na koniec rodzice otrzymali od swoich pociech skromne upominki.

• Dzień Matki w klasie II

• 26 maja uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią zaprosili swoje mamy do szkoły, aby wspólnie uczcić święto Dnia Matki. Były to zajęcia otwarte z edukacji polonistycznej, których celem było wyrażenie uczuć miłości i wdzięczności swoim mamom oraz uświadomienie wszystkim bardzo ważnej roli mamy w rodzinie. W czasie zajęć uczniowie mieli do wykonania szereg aktywności, a ich pracę obserwowały mamy i dyrektor szkoły.  Na koniec lekcji dzieci przygotowały krótki montaż słowno – muzyczny, a wszystkie mamy ze wzruszeniem podziwiały swoje pociechy i gromkimi brawami nagrodziły ich występ.

Wzruszenie, radość i własnoręcznie wykonane przez dzieci prezenty stworzyły niezapomnianą atmosferę tego święta.

• Wycieczka do Rzeszowa

•  Dnia 18 maja uczniowie klas IV i V uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Zwiedzili Rzeszowskie Piwnice, w kinie obejrzeli film animowany, a następnie poćwiczyli swoje umiejętności sportowe podczas gry w kręgle. Wycieczka odbyła się pod kierunkiem wychowawców Pani Katarzyny Micyk i Pani Barbary Żymielko.

• Ósmoklasiści zdają egzaminy

• W dniach 23, 24, 25 maja wszyscy uczniowie klas ósmych zdawali egzaminy na koniec szkoły podstawowej z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wyniki jakie uzyskają uczniowie będą miały wpływ na rekrutację do szkół ponadpodstawowych. Mamy nadzieję, że będą one jak najwyższe i pozwolą wszystkim dostać się do wymarzonej szkoły i klasy. Trzymamy kciuki.

• Wycieczka w Pieniny

• W dniach 19-20 maja 2023 r. grupa piętnastu chłopców z klas V-VIII pod opieką ks. Radosława Zaborniaka udała się na wycieczkę w Pieniny. Nasi uczniowie mieli wiele atrakcji takich jak spływ pontonami przełomem Dunajca, przejazd rowerem Velo Czorsztyn wokół Jeziora Czorsztyńskiego, przejazd kolejką krzesełkową na Palenicę (szczyt Małych Pienin). Zwiedzili również zamek Dunajec w Niedzicy. Na miejscu zakwaterowania nie zabrakło ogniska integracyjnego oraz rozgrywek sportowych.

• Święto Szkoły

• 17 maja 2023 r. społeczność Samorządowego Zespołu Szkolnego im. Dzieci Zamojszczyzny zebrała się na uroczystym apelu zorganizowanym w ramach Święta Szkoły. Grupa uczniów z klas V-VIII przygotowała z tej okazji przedstawienie wzorowane na antycznym teatrze. Po krótkim wstępie dotyczącym historii widowisk teatralnych w starożytnej Grecji, aktorzy zaprezentowali krótkie scenki mitologiczne. Widzowie mogli zapoznać się m.in. z perypetiami małżeńskim Zeusa, sporem bogiń o jabłko "Dla najpiękniejszej", losem córek Projtosa zamienionych w kozy, rywalizacją muzyczną między Apollem a Marsjaszem. Poznali także sturękiego potwora Briarerusa oraz króla Midasa, któremu wyrosły ośle uszy. Nie zabrakło również konia trojańskiego, przed którym ostrzegała Kasandra recytując fragment "Odprawy posłów greckich" J. Kochanowskiego. Występom aktorskim towarzyszył oczywiście chór wraz z przewodnikiem. Uczniowie przedstawili też fragmenty sztuk greckich: "Antygony", "Orestei", "Bachantek". Aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności na tle dekoracji wykonanej przez pana Adama Kornaka.

• Film z Kenii

• W naszej szkole w dniach 06-10.03.2023 prowadzony był kiermasz słodkości z którego dochód został przeznaczony na zakup żywności dla dzieci z Afryki. W ramach podziękowań otrzymaliśmy filmik od ks. Mariusza Skakuja, który jest organizatorem Wielkopostnej Skarbonki z Sercem 2023. Zachęcamy do obejrzenia!

• IGRZYSKA DZIECI

• Powiatowe rozgrywki w piłkę nożną chłopcy rocznik 2010 i młodsi SP Biszcza V miejsce. Wyniki: Tarnogród : Biszcza 3:1 Teodorówka : Biszcza 4:3

• Ogólnopolskie Test Kompetencji Trzecioklasisty

• 11 maja był bardzo ważnym dniem dla uczniów klasy III. Wtedy to właśnie pisali pierwszy swój egzamin. Przed przystąpieniem do testu wylosowali numer sali. Następnie obejrzeli film z technikami relaksacyjnymi. Cały test składał się z trzech części: języka polskiego, matematyki i przyrody. Wszyscy bardzo sumiennie pracowali przez wszystkie części. Życzymy jak najlepszych wyników!

• Eliminacje Międzygminne w piłce nożnej chłopców

• 10.05.2023 r. odbyły się w Księżpolu Eliminacje Międzygminne w piłce nożnej chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci. Udział wzięli udział uczniowie z: SP Szyszków SP Księżpol SP Biszcza. Po rozgrywkach Biszcza zdobyła I m-ce i awansowała do rozgrywek powiatowych, które odbędą się w najbliższy piątek.

• Zawody powiatowe w piłkę nożną dziewcząt

Dziewczęta w składzie:
            1.Julia Garbacz
            2.Julia Szymanik
            3.Julia Ziomek
            4.Wiktoria Broda
            5.Aleksandra Stępień

6.Amelia Mura

w dniu 05.05.23 r. reprezentowały gminy Potok Górny, Księżpol i Biszczę na zawodach powiatowych w piłkę nożną dziewcząt w kategorii rocznik 2010 i młodsi czyli Igrzyska Dzieci i zajęły II miejsce w powiecie. W rozgrywkach brało udział siedem drużyn

I miejsce SP Tereszpol Kukiełki
            II miejsce SP Biszcza
            III miejsce SP 1 Biłgoraj

• Spotkanie z Francją

• 5 maja 2023 r. uczniowie klasy VI uczestniczyli w spotkaniu z panią Magdaleną Stós, podczas którego pogłębili swoją wiedzę na temat kultury Francji. Poznali wiele ciekawostek z życia codziennego Francuzów. Mogli także posłuchać języka francuskiego i nauczyć się podstawowych zwrotów grzecznościowych. Spotkanie miało również charakter zawodoznawczy. Uczniowie dowiedzieli się jakie perspektywy zawodowe przynosi ukończenie romanistyki.