• Spotkanie integracyjne uczniów klasy VI

• 16.09.2022 r. uczniowie klasy VI uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Korzystając z pięknej, jesiennej pogody spędzili aktywnie czas nad zbiornikiem wodnym Biszcza-Żary. Grali m.in. w piłkę nożną, siatkówkę, szachy oraz różnorodne gry zręcznościowe. Korzystali też z siłowni zewnętrznej. Dzięki zaangażowaniu rodziców mieli możliwość wspólnego spożycia posiłku na świeżym powietrzu.

• Sześciolatki w bibliotece

• 15 września grupa dzieci sześcioletnich wybrała się do Biblioteki Publicznej. Bibliotekarka, pani Ewa Szabat, pokazała dzieciom, jak wyglądała dawna szkoła w naszej miejscowości, a także przedstawiła stary dziennik lekcyjny z 1936 r. Dzieci mogły również oglądać sobie książeczki oraz je wypożyczyć, jak również wysłuchały wesołego opowiadania odczytanego przez panią bibliotekarkę.

• Rycerze w szkole

• 12 września odbył się w naszej szkole pokaz historyczny pt. "Życie i kultura w średniowieczu" wykonany przez Grupę Artystyczną "Rekonstrukto". podczas tego pokazu uczniowie mogli dowiedzieć się o zwyczajach panujących w średniowieczu, jak wyglądało uzbrojenie rycerza itp. Na koniec każdy chętny uczeń mógł poczuć się chociaż przez chwilę rycerzem trzymając w ręku rekwizyty lub przymierzając elementy stroju rycerskiego.

• Narodowe Czytanie

• Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W tym roku wspólnie czytaliśmy  "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza z okazji dwusetnej rocznicy pierwszej ich publikacji. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami także przystąpili do tej akcji.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Pierwszy września to dzień, w którym rozpoczyna się nowy rok szkolnym. Tradycyjnie w naszej szkole uroczysta akademia z tej okazji, rozpoczęła się wprowadzaniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym  Pani dyrektor Elżbieta Blicharza poprosiła o minutę ciszy dla uczczenia pamięci poległych podczas II wojny światowej. Następnie Dyrektor przekazała najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego. Na koniec wszyscy uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.