• Ślubowanie pierwszoklasistów

• 28 października był bardzo ważnym dniem dla uczniów klasy pierwszej. W tym dniu złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Zanim to jednak nastąpiło pierwszoklasiści "zdawali egzamin" przed nauczycielami, rodzicami i starszymi koleżankami i kolegami. Zaprezentowali tańce, piosenki i wiersze. Udowodnili, że wiedzą jak zachować się w szkole i na drodze. Wszystko zaprezentowali wspaniale. Po swoich występach złożyli ślubowanie i na prośbę rodziców zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Na koniec uczniowie z oddziału zerowego, klasy II i III złożyli życzenia i wręczyli drobne upominki. Życzymy samych pogodnych dni oraz samych piątek i szóstek w szkole.

• Wręczenie nagród

• 21 października, podczas Dnia Patrona Szkoły w 25 rocznicę nadania Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II pani Bożena Pieczonka, dyrektor szkoły, wraz z panem Wójtem Gminy Biszcza, Zbigniewem Pyczko, wręczyli dyplomy i nagrody laureatom VIII Gminnego konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II. Koordynatorem konkursu  z ramienia naszej szkoły była pani Daniela Janduła.
            W kategorii klas VII-VIII I miejsce zdobył Marcin Janduła uczeń kl. VIII, którego przygotowywał ks. Radosław Zaborniak
            Jeszcze raz ogromnie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.  Podziękowania składamy także panu Zbigniewowi Pyczko Wójtowi Gminy Biszcza,  za ufundowanie nagród na konkurs.

• VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

• 18 października odbył się VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 5 uczniów. I miejsce w kategorii klas VII - VIII zajął Marcin Janduła z klasy VIII. Gratulujemy!

• Ochotnicza Straż Pożarna w naszej szkole

• 11 października na nasze zaproszenie odwiedzili nas Strażacy z OSP Biszcza I. Podczas spotkania z dziećmi z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III, strażacy pokazali wyposażenie samochodu strażackiego, a także  w jaki sposób jest on wykorzystywany. Wszyscy mogli przymierzyć elementy stroju czy zobaczyć wnętrze samochodu. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego spotkania.

• III Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Gminy Biszcza w Szachach

• 6 października w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Goździe Lipińskim odbyły się III Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Gminy Biszcza w Szachach. Mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III i klasy IV-VIII. Po ostrej rywalizacji w kategorii klas 0-III miejsce II zdobył Jakub Szymanik z klasy III. W kategorii uczniów klas starszych I miejsce OPEN oraz  IV kategorię szachową zdobył Kamil Niedzielski z kl. VIII, Jakub Matys z klasy VI uzyskał IV miejsce OPEN zdobywając V kategorię szachową, Monika Muszyńska z kl. VIII w kategorii dziewcząt uzyskała I miejsce oraz V miejsce OPEN i zdobyła IV kategorię szachową, natomiast Wiktoria Broda z kl. V zdobyła III miejsce w kategorii dziewcząt, XIV miejsce OPEN oraz zdobyła V kategorię szachową.  Wszystkim uczniom biorącym udział w tych zawodach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

• Dzisiaj, czyli 06.10. 22 r., może trochę późno, ale lepiej późno niż wcale... Obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę. Przy dźwiękach nieśmiertelnych przebojów bawiły się klasy IV - VIII szkoły podstawowej.

• Wybraliśmy nową Radę SU

• Samorząd Uczniowski w Samorządowym Zespole Szkolnym doczekał się nowej rady. Na jej czele znalazł się Hubert Blicharz, zastępcą wybrano Przemysław Smakuj, natomiast skład uzupełnili Miłosz Czekirda i Artur Figarski. Życzymy sukcesów i wytrwałości w niełatwej pracy samorządu.

• Wycieczka klasy 7 i 8 do Rzeszowa

• Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy 7 i 8 pod opieką p. Urszuli Tryki, p. Moniki Mazurek i p. Ryszarda Baryły pojechali na wycieczkę do Rzeszowa. Podczas wyjazdu obejrzeli film pt.: "Top Gun" a następnie grali w kręgle, rywalizując ze sobą i jednocześnie dobrze się bawiąc.

• Dzień Chłopaka w naszej szkole

• 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. W naszej szkole też pamiętaliśmy o tym święcie. W poszczególnych klasach dziewczynki przygotowały drobne upominki dla chłopców. Nie zabrakło życzeń czy poczęstunku. Wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego co najlepsze!

• Ogólnopolskie Dzień Głośnego Czytania

• Koniec września to czas w którym promujemy czytelnictwo. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Najmłodsi uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książeczki, których fragmenty głośno przeczytali.

• Kraina Marzeń w klasie 1

• 29 września klasę 1 odwiedzili animatorzy z Krainy Marzeń. Przeprowadzili w klasie chemiczne doświadczenia. Wykonano dwa rodzaje Slime dla każdego uczestnika. Dzieci modelowały z masy różne wzory i dmuchały balony. Na koniec warsztatów były zabawy z bankami mydlanymi i ogniowymi. To był radosny dzień.